Temel İzolasyon Katman Uygulama, Temel İzolasyon Katmanı

Temel İzolasyon Katman Uygulama

Yalıtım katmanı uygulaması

Kullanılacak ürünler (BASF ) (SİKA) (KÖSTER ,kb) veya ( weber. dry 706, weber. dry 906 plus, kendi yalım malzeme sı 1/5 sulandırılark uygulanmalı yüzey tamir yapılmayacak kadar bozuksa uygun görülen astar ve gerekli ise yapılacak birinci sıyırma kat uygulamasının kurumasının ardından, kullanım metodundan belirttiği şekilde hazırlanan ürünler ile yüzeye 2 kat su yalıtım uygulama yapılmalıdır. Yapılan 2ci kat uygulama sonucunda ulaşılması gereken kuru film kalınlığı, min, tüketilmesi kadar miktarı kulanılmalı ve kullanılması gerekli yardımcı ürünler ve malzemeler, uygulama yüzeyinin maruz kalacağı su basıncına göre değişkenlik gösterdiği an değiştirilmeli.

Dilatasyon derzlerinin yalıtılması

Bina birleşimlerindeki soguk derz veya betonarme yapıdaki dilatasyon derzleri özen ve dikkat edilmesi gereken özel uygulama gerektiren yapıdaki en önemli noktalardır. Bu alan ve yüzeydeki hem yapı hareketliliğinin’ hem de su yalıtım katmanının devamlılığının sağlanması için sika köster veya weber Superflex dilatasyon yalıtım bantları kullanılmalıdır.

Koruma katmanı uygulaması

Sika köster basf veya weber dry 706, Sika köster basf veya weber dry 906 plus, Sika köster basf veya weber tec 915 Sika köster basf veya weber dry PUR B2K ile su yalıtım uygulaması yapılmış alanların toprak dolgusu aşamasında gelindiğinde zarar görmelerini engellemek amacıyla yüzeyler ekstrüde polistren xps ısı yalıtım levhaları ile koruma altına alınmalıdır.

Belirtilen uygulama detay süreleri 20°C yüzey ve ortam sıcaklığında yapılmalıdır, düşük hava sıcaklığında süre uzar, yüksek hava sıcaklığında süre kısalır.

Önerilen; Sika köster basf veya weber tec 915 Polimer’ modifiye bitüm kauçuk esaslı su yalıtım malzemesi.
Sika köster basf veya weber,dry 906
Polimer modifiye bitüm kauçuk esaslı
su yalıtım malzemesi.
Sika köster basf veya weber,dry PUR B2K Bitüm’Poliüretan esaslı, süper elastik su yalıtım ürünü. Sika köster basf veyaweber,dry 706 Polimer modifiye bitüm kauçuk esaslı su yalıtımı

Facebook
Instagram
Whatsapp