Havuz Su Yalıtımı, Havuz Su Yalıtımı İzolasyon

Havuz Su Yalıtımı
Havuz Su Yalıtımı

Yüzme havuzlarında kullanılan sular arıtılmakta ve oldukça maliyetli bir süreç sonucunda kullanıma hazır hale getirilmektedir. Su kaçakları sonucunda kaybedilen bu su hem yapıya zarar vermekte hem de önemli bir maliyet unsuru oluşturmaktadır. Su tahliye delikleri, su girişleri, pencereler, beton yapıdaki duvar ve zemin birleşim yerleri gibi özel noktalar sızdırmazlık açısından zayıftır. Ayrıca betonarmede oluşabilecek çatlaklar da su sızıntısını kolaylaştırır. Havuz içi yüzeylerine yapılacak seramik türü kaplama uygulaması ise tek başına su yalıtımı sağlamaz. Bu nedenle, su basıncına dayanıklı etkin bir yalıtım uygulaması gerçekleştirilmelidir. Su yalıtım uygulaması sonrasında sürekli suya maruz kalacağından üzeri fayans gibi kaplama malzemeleri ile kaplanması gerekmektedir. Süs havuzlarında ise su yalıtım uygulaması sonrasında formülasyonundaki özel termoplastik akrilik reçinesi ve katkılar sayesinde çok yüksek su direncine ve sürekli su temasına dayanıklı olan Köster EG 155 ile kaplanması yeterlidir.

 

 

KULLANILAN MALZEME

GARANTİ YALITIM olarak 13.8 bar su basıncına dayanıklı Köster NB Sistem Köster NB Elastik 2K veya Köster BD 50 su yalıtım ürünleri ile kesin ve garantili su yalıtım sağlıyoruz.

UYGULAMA

Uygulama öncesinde gerekli zemin hazırlığı yapılarak beton yüzey basınçlı su aracılığı ile tuz ve tozdan tamamen arındırılmalı, sağlam olmayan kesimler yüzeyden temizlenmelidir. Yalıtım katmanı uygulaması öncesinde yüzeyler su ile nemlendirilmelidir. Sızdırmazlığın devamlılığını sağlamak amacıyla dikey ve yatay köşeler pahlanır hatta havuzlarda su kaçaklarının en tehlikeli yerleri iç köşeleri olduğundan pah bandı ile takviye edilir. Uygun görülen su yalıtım ürününü 2 kat sürerek havuzunuzun su yalıtımını sağlıyoruz.

Facebook
Instagram
Whatsapp