Havuz Su Yalıtımı ve İzolasyonu, Havuz Su Yalıtımı

Havuz Su Yalıtımı ve İzolasyonu

Havuz Su Yalıtımı ve Havuz Su İzolasyonu Nedir?

Spor ve Su biriktirme amaçlı yapılan Havuzlarda Su sızıntılarının önüne geçmek için yapılan sistemlerdir.

Havuz Su Yalıtımı ve Havuz Su İzolasyonu Nasıl Yapılır?

Tesisat yapımı sırasında boruların geçiş yerlerinin ve boru ek yerlerinin gerektiği gibi izole edilmemesinden kaynaklanan kaçaklar oluşabilmektedir ama bu çok nadir görülen bir hadisedir.Havuz içerisindeki su kaçaklarının asıl nedeni her zaman su tesisatı olarak algılanır. Diğer bir sızıntı sebebi ise segerasyon sızıntılarıdır,bunların tamiri kısmen daha kolaydır epoksi tamiri veya özel şişen contalar yardımıyla çözüme kavuşturulur.Havuz sızıntılarında tamiri çok zor olan bir başka hata ise havuz imalatı sırasında kullanılan betonun içindeki yapısal boşluklardır,tamiri için harcanan ücretler maalesef çok fazladır.

Yüzey hazırlığı
Uygulama öncesinde beton yüzey basınçlı su aracılığı ile tuz ve tozdan tamamen arındırılmalı, sağlam olmayan kesimler yüzeyden temizlenmelidir. Yalıtım katmanı uygulaması öncesinde yüzeyler su ile nemlendirilmelidir.

İç köşelerin pahlanması
Sızdırmazlığın devamlılığını sağlamak amacıyla dikey ve yatay köşeler weber.rep MA 200; hızlı kuruma ve sülfat dayanımı gerektiren durumlarda ise weber.rep HKS ile pahlanmalıdır.

Yalıtım katmanı uygulaması
Su yalıtım katmanı uygulaması için elastik su yalıtım harçları weber.dry SS-10 veya weber.tec Superflex D 2 kullanılmalıdır. Negatif su basıncına (zemin suyu basıncı) maruz kalacak yüzme havuzlarında pozitif su basıncı ile birlikte negatif su basıncına dayanıklı su yalıtım harcı weber.tec Superflex D2 kullanılmalıdır. Kullanım talimatları doğrultusunda hazırlanan yalıtım malzemesi tüm yüzeye 2 kat halinde uygulanmalıdır. Her bir kat bir öncekine dik doğrultuda olmalıdır.

Seramik ve derz dolgu uygulaması
Havuz iç yüzeylerinde yapılacak seramik uygulamasında, seramiklerin yapıştırılması için sıka, koster, basff veya weber.weber.kol flex extra veya weber EP 800 kullanılmalıdır. Seramik arası derz dolgu uygulamalarında sıka, koster, basff veya weber.joint HR flex veya weber EP 800 tercih edilmelidir.

HAVUZ SU YALITIMI VE HAVUZ SU İZOLASYONUNDA KULLANILABİLECEK ÜRÜNLER NELERDİR?

1*Çimento Esaslı Su Yalıtım Malzemeleri

2*Poliüretan Esaslı Su Yalıtım Malzemeleri

3*Polyurea Esaslı Su Yalıtım Malzemeleri

4*Alifatik Poliüretan Esaslı Su Yalıtım Malzemeleri

 

HAVUZ SU YALITIMI VE HAVUZ SU İZOLASYONU

Havuz Su Yalıtımı, Havuz Su İzolasyonu, Havuz Su Yalıtımı Yapan Firmalar, Havuz Su İzolasyonu Yapan Fir

malar, Yüzme Havuzu Su Yalıtımı, Yüzme Havuzu Su İzolasyonu, Yüzme Havuzu Su Yalıtımı Yapan Firmalar, Yüzme Havuzu Su İzolasyonu Yapan Firmalar, Havuz Yalıtımı, Havuz İzolasyonu, İzolasyon, Yalıtım, Havuz, Toplama Havuzu Su Yalıtımı, Toplama Havuzu Su İzolasyonu, Toplama Havuzu Su Yalıtımı Yapan Firmalar, Toplama Havuzu Su İzolasyonu Yapan Firmalar, Havuz Polyurea Su İzolasyonu, Havuz Polyurea Su Yalıtımı, Havuz Poliüretan Su Yalıtımı, Havuz Poliüretan Su İzolasyonu,

Facebook
Instagram
Whatsapp